Menu

dętka rowerowa duro

24 kwietnia 2017 - inne
dętka rowerowa duro

Motocykliści czy kierowcy różnego typu samochodów bezbłędnie wiedzą, że by móc upajać się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), trzeba go należycie przygotować. Sporo osób jednakże nie stosuje identycznej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

Opony szosowe 700 duro

Wprawdzie rower to nie samochód ani motor, toteż lista prac, jakie powinniśmy zrealizować podczas przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby uczynić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest uszkodzony, nazbyt luźny bądź nadmiernie naciągnięty – należy go prawidłowo naciągnąć. Na domiar tego należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz tradycyjnego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W przypadku pęknięć lub też przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, by podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy uczynić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować luz kluczowych śrub konstrukcji roweru, a gdy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Ponadto warto spowodować elementy oświetlenia – pragniemy jakkolwiek być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które należy zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto również rower gruntownie umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie lepiej chroniony w czasie całego sezonu.