Menu

Kraków przyjazny przedsiębiorcom

5 listopada 2014 - Bez kategorii
Kraków przyjazny przedsiębiorcom

Najważniejszym z globalnych wyzwań w lwiej części miast w Polsce jest komunikacja. Polskie województwa nie są zaadaptowane do tak wielkiego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany przez wzrost ilości samochodów na naszych szosach. Dlatego główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które powinno rozpocząć niemalże każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Jezdnie i komunikacja miejska to priorytet, jaki pozwoli polepszyć zadowolenie krakowian a także poprawi integralność gospodarki miasta.

Na tle pozostałych lokalizacji, nowe projekty drogowe w Krakowie silnie się wybijają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za metrem, ale zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową oraz drogi trzeba włożyć sporo pieniędzy . Spośród bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – pierwszą w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami i remonty już powstałych tras autobusowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w poruszaniu się i dotarciu do pracy dają się im we znaki na co dzień. Trzeba jednak pamiętać, że bez remontów jakość dróg nie może być lepsza i by było wygodniej, trzeba wytrwałości.wybory Kraków 2014
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie nowe drogi, jak również doskonalszej odporności powierzchnia jezdni, która będzie lepsza i odporna. (jednym z przykładów może być ścieralna nawierzchnia drogi na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze wielu zmian i nowych pomysłów, by poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno autem, ale również komunikacją miejską. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu naprawdę miło i przyjemnie.