Menu

Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

21 sierpnia 2017 - zdrowie
Profesjonalne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Obecnie kobiety z reguły dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los własny i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/opieka-poloznej

Rozwój ginekologii oraz położnictwa w Polsce
Dziś w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na kompetentną opiekę związaną z czasem ciąży i połogu.
W kolosalnym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, skutkiem tego także całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez zawodowców dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, niemniej jednak w głównej mierze też ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje sporo radości, jednak również o jego zdrowie trzeba zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele są w stanie posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wskutek tego też zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych świadczących specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci konstruowane są korzystne warunki medyczne. Doktorowie troszczą się nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, niemniej jednak również o ich komfort i porządne samopoczucie, które ma okazję rzutować na efekty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług speców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.