Menu

Restaurants in Main Market

27 listopada 2014 - Bez kategorii
Restaurants in Main Market

Wyjątkowa kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród szerokich możliwości, które proponuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to mnogość aromatów, połączeń i spora dawka zdrowia.

Tradycyjne włoskie potrawy

Polakom włoska kuchnia, łączy się głównie z pizzą i makaronem oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne dania włoskie

Pasty są podstawą kuchni włoskiej. Włosi przygotowują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie da się dodać do makaronu. rest włoska w krk Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, focaccia, ravioli i szeroki wybór deserów – takich jak tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film